Saada vihje

Kuidas korraldada vana mööbli äravedu stressivabalt?

Copy
Artikli foto
Foto: Kolimisrõõm

Eestlasele on raskused ja vaevanägemine otsekui geenidesse kirjutatud. Näiteks kui me endale midagi soetame, siis ütleme tavaliselt, et muretsesime endale uue asja. Tegelikult pole muretseda vaja. Isegi mitte siis, kui oleme kodus mööblit vahetamas ja vana mööbel vajab äravedu. Seda saab teha täiesti muretult ja stressivabalt.

Kuhu mööbel viia?

Esimese asjana tuleb selgeks saada sihtpunkt, kuhu oma kasutatud mööbel saata ehk paika panna vana mööbli utiliseerimine. Võimalusel tuleks eelistada vanale mööblile uue kodu või mõne muu kasutuskoha leidmist. Eriti aktuaalne on see lastetoa mööbli puhul, millest lapsed kiiresti välja kasvavad, aga mõne teise pere mudilastele võiks sisustusesemed veel mõnda aega rõõmu pakkuda. Korralikus seisukorras lastevoodid, mähkimislauad, narid ja muu lastetoa mööbel on teise ringi keskustes ja interneti laadaplatsidel alati nõutud kraam.

Kui aga mööbel järgmiseks kasutusringiks enam kõlblik pole, siis tuleb see suunata lähimasse piirkondlikusse jäätmejaama.

Vana mööbel välja, uus asemele

Kõige stressivabam on muidugi ühendada uue mööbli kokkupanek sujuvalt vana mööbli äraveoga. Turul on olemas selliseid häid ettevõtteid, kes aitavad uue mööbli kokkupanekul ja paikatõstmisel ning pärast seda ka väljavahetatud vana mööbli kaasa võtavad ja õigesse käitluskohta ära viivad.

Kirjeldatud kõik-ühest-kohast-teenus on eriti sobilik üksikutele inimestele, kellel uue mööbli kokkupanemiseks või vana mööbli välja tassimiseks abikäsi endal kohe võtta pole. Selle asemel, et ise projektijuhi rolli asudes uue mööbli kohaletoimetamist ja selle kokkupanemist ning vana mööbli äravedu naabrite, tuttavate või pereliikmete kalendrite kokkuklapitamise teel korraldada, piisab ühest telefonikõnest või e-kirjast õigesse kohta ja asjad laabuvad pühendunud professionaalide abil sisuliselt iseenesest.

Mis see kõik maksab?

Loomulikult kaasneb kõik-ühes-teenusega ka väike lisakulu, aga see pole märkimisväärselt kulukam väljaminek, kui proovida omal käel kõik mööbli viimised-toomised ning lahti- ja kokkumonteerimised viimse detailini ära teha.

Jäätmejaamas vana mööblit üle andes on kulu sama ning mööbli transpordiks lühirendiga kaubiku rentimine ei tule niisamuti tasuta. Ja olgem ausad: mööbli tarimisele appi tulnud lapselapse või sõbra ajal on ka tegelikult (rahas mõõdetav) väärtus, kuigi arve selle aja eest sinu lauale tõenäoliselt kunagi ei jõua.

Lisaks veel mööbli kokkupanek. Paljudes tänapäevastes kodudes pole tööriistakasti enam üldse olemaski. Üldjuhul tuleb mööbli kokkupanemisel toime paari lihtsama ja elementaarsema tööriista abil, aga kui peaks tekkima lisaks vajadus mõne spetsiifilisema tööriista järele, siis selle rentimine ei pruugi olla kaugeltki odav lõbu.

Suurt mööblit selga ei võta

Loomulikult saab tellida ka ainult vana mööbli äraveo ja/või utiliseerimise teenust. Arvestades asjaolu, et mööbel on suhteliselt suurte mõõtudega, siis ei pruugi teatud juhtudel vana mööblit ilma lahti võtmata korterist/hoonest välja saadagi. Teisalt ei saa pehmemööblit pahatihti väiksemateks osadeks lahti võtta ja nõnda ei pruugi ese lifti mahtuda. Rääkimata tõsiasjast, et ühe piraka diivani või täispuidust kummuti treppidest alla toimetamine nõuab omajagu kogemust ja jõudu.

Suuremõõtmeliste diivanite või kappide-riiulite trepimademetel ja käsipuude vahel navigeerimine on päris keeruline ülesanne. Ilma kogemust omamata võib juhtuda, et koridoriseinad rihitakse mööblinurkadega korralikult ära ning hilisem rikutud seinte pahteldamine ja värvimine läheb suurusjärgu võrra kallimaks, kui oleks olnud professionaalse abi palkamine.

Kokkuvõttes: stressivaba vana mööbli äravedu on täiesti võimalik. Kõigega ei pea ise toime tulema. Tarvitseb ainult õigest kohast abi tellida ja kõik mööbli vahetusega seotud mured saab rahulikult unustada.

Copy
Tagasi üles